Rīga, 23.aprīlis

Mārtiņš Rītiņš pasniegs latviešu ēdienus Čikāgas restorānu nedēļā „Kulinārijas krustceles”, ko organizē par godu 20.-21.maijā Čikāgā notiekošajam NATO valstu vadītāju samitam.

 

„Pasaule dodas­ uz Čikāgu. Cerams, tu esi izsalcis!” - šāds ir Čikāgas „Kulinārijas krustceļu” sauklis. Restorānu nedēļa ASV pilsētā Čikāgā norisināsies no 1. līdz 25. maijam. Šis ir unikāls notikums, kas apvieno 200 restorānus, simtiem pavāru, tūkstošiem gardēžu gan no ASV, gan citām pasaules valstīm. Vairāk nekā 200 restorānu piedāvās īpašas ēdienkartes, iedvesmojoties no NATO dalībvalstu kulinārajiem mantojumiem, jo tieši Čikāgā 20.-21.maijā tiksies Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstu līderi.

Sadarboties ar 7 Čikāgas labākajiem restorāniem ir uzaicināti 7 starptautiski atpazīstami un godalgoti ārvalstu pavāri, viņu vidū arī mūsu Mārtiņš Rītiņš. Ideja ir dalīties un iepazīstināt ar NATO dalībvalstu kulināro mantojumu, tradīcijām un produktiem.

 

Vizītes laikā Čikāgā Mārtiņš kopā ar restorāna „Signature Room at the 95th” (http://www.signatureroom.com/) šefpavāru Brendonu Vulfu (Brandon Wolff) sagatavos īpašu latviešu tradicionālo, taču modernizēto gardēžu ceļojumu, kuru restorāna „Signature Room” viesi varēs baudīt visu mēnesi. Tādējādi - caur ēdienu un vīnu cilvēki varēs iepazīties ar Latviju.

Mārtiņš tiksies ar preses un televīzijas pārstāvjiem, apmeklēs skolas, stāstīs par sevi, Latviju un restorānu „Vincents”.

 Ja vēlaties saņemt plašāku informāciju par Mārtiņa vizīti Čikāgā, lūdzu, sazinieties ar Daci Tomsoni pa tālruni 67332830 vai pa e-pastu dace.tomsone@restorans.vincents.lv.